Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Porady praktyczne

Akcesoria dla kota do domu - jakie wybrać

Koty, to eleganckie i niezależne zwierzęta, są dla wielu z nas nie tylko zwierzętami domowymi, ale prawdziwymi członkami rodziny. Aby zapewnić im komfortowe i szczęśliwe życie, niezbędne jest wyposażenie ich w odpowiednie akcesoria. Wybór tych przedmiotów nie jest przypadkowy – każde z nich spełnia ważną rolę w życiu naszych futrzastych przyjaciół. Od drapaków, przez kuwety, aż po zabawki – każde z tych akcesoriów odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, higieny i dobrego samopoczucia naszych kocich towarzyszy.

główne 20210707110017 g0caf36efa548621f34dce56f06a7cf2a3246490b2f464b60e4cb6463a5c3ba8d4d37fef46cce7e1131c2b9cd1df89934e754e1b293f0ad5cac0b05155cb94bdc 1280.jpgKażdy czasami potrzebuje urlopu. Czasami zdarzają się także nagłe i nieprzewidziane sytuacje, kiedy trzeba wyjechać. Nie zawsze jest to możliwe z czworonożnym pupilem. Jeśli jednak komfort Twojego kota jest dla Ciebie ważny, rozwiązaniem jest hotel dla kotów w Warszawie. Tego typu miejsca zapewniają kompetentną opiekę dla czworonożnych przyjaciół, a warunki przypominają luksusowy hotel. Dzięki temu, że zapewniania jest profesjonalna opieka, koty są bezpieczne i łagodniej znoszą trudy rozłąki z właścicielem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kociego hotelu w Warszawie, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. 

główne 20201221235814 57e9d5404953af14f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f73d19e4cc150ba 1280.jpg

Od dawna wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Coraz częściej o posiadaniu psa myślimy, jak o projekcie do zrealizowania. Coraz rzadziej trzymamy psy na łańcuchy, a większość Polaków świadomie opiekuje się swoimi czworonożnymi pupilami. Dlatego choroby u psa są dla nas ważne i staramy się dostrzegać symptomy.

Szczególnie choroby żołądka i przewodu pokarmowego są dla psów bardzo uciążliwe. Z tego powodu warto znać pierwsze oznaki choroby u czworonoga, aby szybko zareagować i wyleczyć zwierzaka.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Jak zauważać pierwsze symptomy choroby żołądka i układu pokarmowego u psa

  • Jak dbać o psa, by choroby u psa nie pojawiały się zbyt często

StockSnap HF0VBXDBJG

Alergia na psa czy kota to coraz większy problem. Wiele osób mimo alergii pragnie mieć psa lub kota. Czy istnieją hipoalergiczne rasy psów i kotów? Niestety nie. Zła wiadomość, jest taka, że nie ma ras, które nie uczulają. Ponadto uczulające cząsteczki są praktycznie wszędzie i można je znaleźć także w mieszkaniach, gdzie niegdzie nie było psa ani kota. Co zrobić jeśli osoba z alergią, pragnie swojego zwierzaka, lub w rodzinie jest osoba z alergią?

aba0359e1106c0a4b02047a6629c0428Kiedy decydujemy się posiadać do domu kota, czy z schroniska, czy z hodowli, musimy liczyć się z pewnymi wydatkami. Nie jest to związane tylko z naszą wygodą, ale przede wszystkim z chęci stworzenia naszemu futrzanemu domownikowi miłej i przytulnej przestrzeni do życia - a jak wiemy koty są bardzo wygodne. W związku z tym w naszym domu musi pojawić się miękkie legowisko, wypasiony drapak oraz kuweta i to nie byle jaka...

 

Jak się okazuje czasy kiedy kuweta była tylko miską z odrobiną piachu po prostu odeszły do lamusa. Dzisiejsze kuwety są to w pełni dedykowane kotom produkty ze wszelkimi wygodami, a samych żwirków na rynku mamy ponad 5 rodzai ! Co sprawdzi się dla Twojego kota? - po przeczytaniu tego tekstu wszystko będzie już jasne :D

zwirekDobry żwirek dla kota ułatwia sprzątanie kuwety i neutralizuje przykre zapachy, dzięki czemu nawet w małym mieszkaniu dzielenie lokum z pupilem jest o wiele przyjemniejsze. Jednym z popularnych kocich żwirków jest żwir bentonitowy. Sprawdź, dlaczego warto go wybrać.

 

1. Łatwe sprzątanie i brak przykrych zapachów

2. Jak bezpiecznie korzystać ze żwirku bentonitowego?

3. Przystępna cena i dostępność

 

Żwirek bentonitowy jest często wybierany przez właścicieli kotów niewychodzących. Jest to znacznie higieniczniejsze rozwiązanie niż wykładanie kuwety starymi gazetami, wysypywanie piaskiem lub trocinami. Poznaj zalety żwirku bentonitowego dla kotów.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.