Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Porady

główne Lokalizator GPS dla kota z gumowa obudowa w kolorze czarnym z pudelkiem i karta SIMKoty to zwierzęta wyjątkowo charakterne, którym trudno narzucić ludzkie zasady. Chodzą własnymi ścieżkami, robią to, na co aktualnie mają ochotę i czasem naprawdę ciężko jest je upilnować. Ich osobowość nierzadko zależy od rasy. Przykładowo, koty Syjamskie są wyjątkowo gadatliwe, a Bengalskie energiczne, towarzyskie i wesołe. Koty rasy Maine Coon natomiast charakteryzuje łagodność i możliwość szybkiej adaptacji do otoczenia – więcej o tych wyjątkowych stworzeniach dowiesz się z artykułuhttps://bezpiecznarodzina.pl/rasy-kotow/kot-maine-coon.

 

Jednak niezależnie od tego, czy posiadasz zwierzę rasowe, czy Twój pupil to typowy dachowiec, z pewnością zależy Ci na tym, aby był on zdrowy, zadbany i przede wszystkim bezpieczny. I tu rodzi się pytanie – czy można mieć swojego kota zawsze na oku, nie martwić się o niego, kiedy długo nie wraca do domu, a w razie potrzeby szybko go odnaleźć? Z lokalizatorem GPS i dedykowaną aplikacją Bezpieczne Zwierzę nie tylko jest to możliwe, ale i wyjątkowo proste.

 

ukąszenie kleszcza groźne dla kotów wychodzącychWiosna, lato i jesień stanowią okres kiedy nasze koty narażone są na zetknięcie się z groźnym pasozytem jakim są kleszcze.  Wydaje się pozornie, że kleszcze są groźne głównie dla psów, które codziennie wyprowadzamy na spacer do parku, na trawę. Jednak również koty narazone są na ukąszenie kleszcza. Szczególnie dotyczy to kotów wychodzących. Jednak może się zdarzyć, że kleszcz ugryzie także kota, który nigdy nie wychodzi z domu.  Możemy go przynieść na ubraniu, butach lub może dostać się na balkon lub parapet okna.

Jak uniknąć świątecznych zagrożeń?

Święta tuż, tuż. Okres nazywany "przedświąteczną gorączką" właśnie się zaczyna. W tym czasie przez nasze domostwa przechodzi istny tajfun: porządki, tradycyjne dekorowanie mieszkania, pakowanie prezentów, przygotowywanie świątecznych potraw. W przedświątecznym rozgardiaszu często zdarza nam się pozostawić mruczącego przyjaciela samego sobie. Zdezorientowany naszym niecodziennym zachowaniem zwierzak sam próbuje o siebie zadbać i na własną łapę dołożyć się do świątecznych przygotowań. Może to doprowadzić do wielu niebezpiecznych dla niego sytuacji.

Bezpieczny Sylwester

sylwester niebezpieczny dla kota i psa

Przed nami noc sylwestrowa. Dla naszych kotów wybuchy sztucznych ogni i hałas mogą być źródłem stresu - zwłaszcza dla zwierząt wrażliwych na wystrzały. Idealnie byłoby w takim wypadku spędzić tę noc z naszym kocim przyjacielem, nie zawsze jednak jest to możliwe. Jeśli więc wybieramy się na bal sylwestrowy, zadbajmy o to, aby kot spokojnie przetrwał tę noc.

 

W Sylwestra w ogóle nie wypuszczajmy kota z domu, może się zdarzyć, że nie wróci przed naszym wyjściem na karnawałowe przyjęcie. Dokładnie pozamykajmy drzwi i okna, nie zapomnijmy również o zamknięciu "kocich drzwiczek" znajdujących się w drzwiach lub oknach. Dzięki temu przestraszonemu zwierzakowi nie uda się uciec z domu. Co roku właśnie w takich sytuacjach wielu właścicieli traci swoich ulubieńców. Przerażone zwierzaki nie mogą znaleźć powrotnej drogi do domu, bardzo często ulegają groźnym wypadkom.

 

Przygotujmy kotu posłanie w najciemniejszym miejscu lub tam, gdzie czuje się on najbezpieczniej (zwykle tym miejscem jest łazienka lub szafa). Zasłońmy okna, spuśćmy żaluzje. Aby wyciszyć odgłosy dochodzące z zewnątrz, możemy dodatkowo uszczelnić okna kocami.

 

Wychodząc zostawmy włączoną spokojną muzykę, która częściowo zagłuszy wybuchy sztucznych ogni. Przed wyjściem postarajmy się pobawić się z kociakiem, tak by był trochę zmęczony.
Po północy powinniśmy jak najszybciej wrócić do domu, żeby sprawdzić, jak czuje się nasz podopieczny.
z&z


KOT 12 - listopad 2008
magazyn dla miłośników kotów.

zatrucia u kota

Zatrucia

Koty mieszkające z nami w domu są narażone na działanie różnych substancji toksycznych. Wynika t o z tego, że zwierzęta często mają łatwy dostęp na przykład do roślin doniczkowych czy też substancji chemicznych wchodzących w skład środków czystości.


Zatruciom u kotów winni są również opiekunowie, którzy do pielęgnacji swoich pupili używają preparatów nieprzeznaczonych dla

zwierząt lub próbują leczyć koty na własną rękę "ludzkimi" lekarstwami, nie zdając sobie sprawy z ich szkodliwości dla czworonogów (np. zatrucie paracetamolem).
Koty mogą też ulec zatruciu pokarmowemu na skutek zjedzenia pokarmu złej jakości. Na szczęście są zwierzętami dość wybrednymi i zazwyczaj nie jedzą wszystkiego, co im podamy. Zwracają uwagę na smakowitość pokarmu, co często chroni je przed zatruciem zepsutymi produktami.

Helmut, czyli wakacje z kotem

W zeszłym roku w wiosenno-letnich numerach KOTA sporo miejsca poświęciłam wolierom. Starałam się również zwrócić Państwa uwagę na zagrożenia czyhające na wychodzące koty i na różne sposoby tworzenia dla nich bezpiecznej przestrzeni, tak aby mogły korzystać z uroków lata. A lato było rzeczywiście cudowne. W tym roku zapowiadają się równie piękne wakacje. Będziemy zwiedzamy różne zakątki świata, wygrzewać się nad morzem, chodzić po górach, pływać łódkami po jeziorach. Czy będziemy dzielić te wojaże z naszymi kotami? Ktoś kiedyś powiedział, że podróże kształcą i miał chyba rację. Mam dla Państwa wakacyjną historię zagubionego w podróży kota...

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.