Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Porady adopcyjne

dziecimimbli6026Świąteczny prezent, czyli kot pod choinką


Kot jako świąteczny prezent od zawsze wzbudza wiele emocji, taki podarunek ma tyle samo zwolenników co przeciwników. O czym należy pamiętać, jeśli już zdecydowaliśmy się sprawić rodzinie miauczącą niespodziankę?


Zwierzę nie jest rzeczą. Mała, puchata kocia kuleczka będzie radosną niespodzianką dla domowników tylko wtedy, gdy trafia pod nasz dach w wyniku przemyślanej decyzji, a nie chwilowego kaprysu. Nim pod choinką rozlegnie się kocie miauczenie, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

 

adopcja kota dorosłego

Maciuś jest kotem wyrzuconym przez poprzedniego opiekuna. Karmiciele wspominali o jakimś kocie oswojonym błąkającym się po ulicach. Postanowiłam się nim zaopiekować i znaleźć mu nowy dom. Po kilku wycieczkach z transporterem pod wskazane miejsce spotkałam uroczego, niepozornego buraska, który mruczał, domagał się głaskania i wyraźnie chciał ze mną iść. Po badaniu u weta okazało się, że to zdrowy, młody chłopczyk. Został wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony. Moje koty nie przyjęły go zbyt przyjaśnie, zwłaszcza, że Maciuś okazał się zadziornym urwisem, który ciągle je zaczepia. Mimo dość długiego pobytu, ruda rodzinka nie zaakceptowała buraska. Nie dochodzi do żadnych większych konfliktów ale o przyjaźni nie ma mowy. Filutek jest najbardziej toleranyjny ale kocice często witają buraska burczeniem.

Okazało się, że ten znaleziony na ulicy, dorosły kocurek nie sprawia żadnych kłopotów w domu: nie brudzi, nie znaczy, nie niszczy kwiatów doniczkowych. Załatwia się do kuwety. Nie chodzi po meblach.
Jest kocim wesołkiem, uwielbia zabawy piłeczkami i myszkamu.

Maciuś został adoptowany przez rodzinę z dziećmi. Mimo że jest kotem dorosłym bardzo łatwo się przystosował i zaadaptował w nowym domu.

adopcja doroslego kota

Mruczek - kot adoptowany jako dorosły

Trzy lata temu w wakacje na podwórku kamienicy, w której mieszkam pojawił się bardzo ładny kot. Na oko był już dorosły i wcale nie wyglądał na bezdomnego, więc myślałam, że uciekł z domu i po kilku dniach wróci do swoich właścicieli. Pytałam sąsiadów, czy nie wiedzą czyj to kot, ale nikt nic nie wiedział, a kot zadomowił się na podwórku na dobre. Zaczęłam go więc dokarmiać. Chyba z wdzięczności chodził za mną krok w krok i zaczepiał, żeby się z nim bawić. Spędzałam z nim coraz więcej czasu. Zastanawiałam się tylko co będzie jak przyjdzie jesień i zima. Czy będzie mógł mieszkać w piwnicy?

kota nie można tresowaćKotopies

Czasami osoby pragnące adoptować kota po raz pierwszy nie rozumieją, że kot i pies to dwa inne gatunki. Ich charakter i organizmy są różne i dlatego też postępowanie z kotem jest zupełnie inne niż z psem. Niestety wiele błędów wychowawczych wywodzi się z utożsamiania tych dwóch zupełnie odrębnych gatunków zwierząt i z traktowania kota jakby był psem.
Oto kilka bardzo uproszczonych porad.

kotek w nowym domu chowa sięKot w nowym domu chowa się po kątach.
Oto kilka porad, które pomogą w adaptacji nowego członka rodziny.


  • Adoptowaliśmy młodą, wysterylizowaną koteczkę, która miała już kociaki. Po przyniesieniu do domu chowa się za tapczanem. Daje się wziąć na ręce ale jest bardzo nieufna. Jak się nią zajmować, żeby jej do siebie nie zrazić, żeby się szybko do nas przyzwycziła?

adopcja małego kotkaJak opiekować się małym kotkiem

Adoptujemy małego kotka.
Oto kilka porad, które sprawią, że kociaczek będzie zdrowy i będzie się z nami dobrze czuł.

 

Uwaga
Kocięta można odebrać od matki nie wcześniej niż po 8 tygodniu życia. Jednak kotki będą zdrowsze i bardziej odporne jeśli będą z matką dłużej. Dlatego lepiej jest adoptować kocięta 3-miesięczne.
Koty są zwierzętami nietresowalnymi. Nie trzeba ich wychowywać. Nie ma więc znaczenia w jakim wieku jest kotek, którego chcemy adoptować.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.