Sklep Fundacji Canis

sklep fundacji canis Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt.

Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

Wypełnij PIT online

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

za rok 2013 przez internet i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

Diksi - koteczka do adopcji

kotka do adopcjiKoteczka Diksi pilnie szuka nowego domu - jest grzeczna, zdrowa, wysterylizowana i bardzo przymilna.

 

Diksi była bita  przez kilka innych kotów w ośrodku adopcyjnym i nie chce przebywać z innymi kotami w tym samym pokoju.  Dlatego jedynym dla niej wyjściem jest małe i ciasne pomieszczenie, gdzie jest sama. 

Pod wpływem stresu rozwinęly się u niej kryształy w moczu, które w spokojnych warunkach wypłuczą się. adopcja

Kot w mediach

Kot w filmie, TV, mediach i literaturze

Kot pojawia się w filmie i TV znacznie rzadziej niż pies. Dzięki swej tajemniczej naturze bywa towarzyszem demonicznych czarnych charakterów, a także towarzyszy samotnym bohaterom pozytywnym, starszym ludziom i dzieciom. Koty są nietresowalne, dlatego zaczęły grać jakieś role dopiero dzięki technice komputerowej.

Koty w filmie i serialach

Wzmianki o kotach w filmach i serialach -
Oczywiście filmów i seriali jest bardzo dużo, wiec opisze tu te, które zauważe.
Koty przeważnie w filmach grają role raczej bierne. Może dlatego, że kot jest w zasadzie nietresowalny i trudno go skłonić żeby zagrał w filmie tak pies.
Jeśli kot ma zagrać znaczącą rolę np. w filmach Garfield lub Stuart Malutki, z pomocą przychodzi technika komputerowa.

4.

Autor: Na krawędzi prawdy
Tytuł: Serial kryminalny francuski

Serial emitowany na TVP2 w - Policjant prowadzący śledztwo w sprawie morderstw ma ulubieńca, burego kota. Kot ten jest wspomnieniem po jego rodzinie, która zginęła w wypadku. Jedynymi ocalałymi z katastrofy był policjant i jego kot.

3.

Autor: As
Tytuł: odcinek 2

Serial emitowany na Polsacie w 2005 - bohater filmu prywatny detektyw ma kota białego w czarne łaty

2.

Autor: Plotka
Tytuł: film francuski - komedia

Bohater filmu nudny księgowy dowiaduje się, że zostanie zwolniony z pracy. Sąsiad starszy pan i homoseksualista radzi mu żeby rozpuścił plotkę, że jest gejem. Wynikające z tego zabawne sytuacje ukazują, że o wartości człowieka nie decyduje to czy jest macho czy spokojnym nudziarzem ani orientacja seksualna. Sąsiad głównego bohatera, który jest jego przyjacielem, powiernikiem i doradcą, znajduje małego burego kotka. Gdy kotek ginie, bohater postanawia podarować mu innego kotka udając, że znalazł tamtego. Okazuje się jednak, że pierwszy kotek odnajduje się na balkonie i sąsiad zostaje właścicielem 2 kotków.

1.

Autor: Fala Zbrodni
Tytuł: odcinek 42

streszczenie: OPZ przejmuje Heimanna - człowieka Odessy oraz kolejne pieniądze. Kola jest wściekły takim obrotem sprawy, zmusza więc Młodego do zorganizowania imprezy, na którą ma zaprosić cały wydział. Młody nie mając wyjścia zgadza się. Syn Szajby, Maciek, poznaje w pociągu dwóch chłopców, którzy podczas wizyty w domu Szajby, kradną z biurka jego broń. Szajba ma poważny problem, zgłasza to do wydziału. Natomiast Michał na własną rękę szuka Ani. Młody przeżywa poważny kryzys, nie może pogodzić się z wyjazdem Silene.
Młody cierpi z powodu uzależnienia od narkotyków, którymi nafaszerowali go gangsterzy aby zmusić go do współpracy. Sfrustrowani idzie nad rzeke aby wyładować złość strzelając do wody. Słyszy miauczenie i wyciąga z wody worek z żywym jeszcze młodym pręgowanym kotkiem. Zabiera kociaka do domu. Głaszcząc kota i nasłuchując jego mruczenia, Młody słyszy tykający zegar i odkrywa bombę ustawioną przez gangsterów.

Wpisałam tylko tyle wzmianek o kotach w filmach - z braku czasu - kotów jest mnóstwo.

Kot w literaturze

Kot w literaturze

Pomimo niekiedy nader silnego prześladowania kot przetrwał całe stulecia w europejskich ludowych baśniach i legendach.

Choćby jednak się starał, aby być ludziom użyteczny w większości bajek z dawnych czasów nie wiem przypisywano mu zły charakter. Również w słynnych bajkach La Fontaine a z XVII wieku kot zawsze ucieleśniał zło. Jednakże współczesny La Fontainowi Charles Perrault napisał (w 1597) opowiadanie "Kot w butach", czym pomógł kotom sławę i cześć. Pewien biegły kocur namówił w z złego czarownika, aby ten zamienił się w mysz, którą następnie zwyczajnie pożarł. Dzięki temu zuchwałemu postępkowi zdobył nie tylko majątek, a dla swego pana rękę księżniczki, ale także poczesne miejsce w literaturze dla całego kociego rodu. Na początku XIX stulecia sławni pisarze, tacy jak Victor Hugo, Honore de Balzac czy Charles Bauaelaire zaczęli tworzyć opowiadania o swoich kotach. E.T A. Hoffmann uczynił bohaterem swego utworu Kota Mruczysława który wszedł na trwale do piśmiennictwa światowego Mruczysław to uczony młody kocur, pisarz i poeta, który w swym rzekomym pamiętniku krytykuje bez ogródek ludzi i ich słabostki. Hoffmann okazał się w swej satyrycznej opowieści prawdziwym znawcą kotów. Cechowała go też wielka zdolność wczuwania się w ich naturę, a było to w czasie, gdy badania nad zachowaniem się zwierząt były dyscypliną całkowicie obcą zoologii. Stopniowo poeci i pisarze odkryli, że kot jest zwierzęciem fascynującym i przenieśli swoje oczarowanie nim na papier, zyskując przez to uznanie czytelników. Nie zmieniło się to do dzisiaj, wręcz przeciwnie. Współczesna literatura poświęcona kotom jest tak obszerna i różnorodna, jak nigdy przedtem. Na ogół natura kotów jest w niej oceniana właściwie, zaś ich charakter opisywany jak najbardziej realistycznie. Najwidoczniej uznano, że nie potrzeba czynić z kotów jakichś fantastycznych postaci, aby móc je przedstawić interesująco. W końcu i tak są one dostatecznie fascynującymi stworzeniami.

Od stuleci artyści plastycy przedstawiali koty w swoich dziełach. Koty na rysunkach, obrazach czy w rzeźbach, zagniewane czy przyjazne, samotne czy usadowione na kolanach człowieka, znalazły się w galeriach całego świata. W tradycyjnej sztuce japońskiej koty zawsze były ulubionym motywem. Leonardo da Vinci, Brueghel, Durer i Goya przedstawiali je na swoich obrazach. Mniej więcej od drugiej polowy XVIII wieku kot awansował na obrazach europejskich mistrzów - i to nie tylko na obrazach - do roli zabawki dam. Na niezliczonych portretach zwierzę to stało się wdzięcznym dodatkiem pasującym do głęboko wydekoltowanych sukien. Z kokieteryjnym spojrzeniem piękne damy trzymały kotka na swym łonie, delikatnie głaszcząc jego futerko. W następnym stuleciu erotyczny wydźwięk takich portretów stal się wyraźniejszy, pozy kotów i dam stały się bardzie swobodne. Kot powrócił do swych dobrych stosunków z Wenus i Freją.

Operą kultową i kasową sztuką, oto czym jest musical "Koty". Andrew LIoyd Webber potrafił swoją porywającą muzyką skłonić, aby uliczne kąty Londynu zagościły w sercach miłośników zwierząt na całym świecie.

Powieściopisarz Erich Kastner, znany jako autor książek dla dzieci, ale także twórca ostrych satyr i celnych krytyk społecznych, był wielkim miłośnikiem kotów. Zwierzęta te były jego muzami i z czterema spośród nich dzielił swój monachijski dom.

Kocur Garfield - "zuchwały, otyły, gnuśny filozof" przybył do nas z dalekiej Ameryki i zdobył szturmem serca młodych ludzi zaglądając śmiało do ich sypialni.

Kotek, Kocur, Kiciuś Helga Hofmann

Sekret

Sekret, Rhonda Byrne
"Zasada dobrego samopoczucia stosuje się na przykład do Twoich zwierząt domowych. Zwierzęta są wspaniałe ponieważ wprawiają cię w pozytywny stan emocjonalny. Kiedy odczuwasz miłość do swojego zwierzaka, ten niezwykly stan miłości przyniesie twojemu życiu dobroć. Cóż za niezwykly dar. " James Ray - filozof, wykładowca, pisarz

Świetlisty kamień II

Autor: Christian Jacq
Tytuł: Świetlisty kamień - drugi tom Mądra Kobieta

Powieść autorstwa egiptologa mówi o życiu Miasta Prawdy, w którym żyje bractwo zajmujące się budową królewskich grobowców. Miasto jest chronione i nikt nie ma do niego wstępu. Rządzi w nim Pisarz Grobowca. Urzędnik miejski próbuje wkroczyć do miasta pod pozorem obliczenia ilości zwierząt gospodarczych. Pisarz Grobowca odpowiada, że w mieście są tylko zwierzęta domowe psy, koty i małpki. Wkrótce Pisarz musi rozstrzygnąć spór - kobieta skarży, że sąsiadka ukradła jej kota. "Na szczęście łazęga kot zeskoczył z dachu prosto pod stopy swojej pani, która chwyciła go w ramiona i ucałowała, łając przy tym łagodnie".

Jedna z bohaterek Jasnotka zostaje Mądrą kobietą - lekarką miasteczka - jej pierwszym pacjentem jest kotek, którego leczy dotykiem i tym udowadnia swoje magiczne siły.

Inny wiatr

Autor: Ursula Le Guin
Tytuł: Inny Wiatr

Czarodziej Olcha, przyzywany do świata zmarłych w koszmarnych snach, dostaje od arcymaga małego burego kotka, który umożliwia mu spokojny sen. Kot jest uosobieniem i symbolem życia, łączy Olchę z życiem i umożliwia mu spokojny sen bez koszmarów. Uwolniony od swych snów przez innego czarodzieja Olcha oddaje kotka małemu chłopcu.

A. Sapkowski

Autor: Andrzej Sapkowski
Tytuł: Coś się kończy, coś się zaczyna - opowiadanie Muzykanci

W przedmowie do tego opowiadania Sapkowski opowiada, że uwielbia koty i nie może znieść ludzi, którzy je krzywdzą i nie pozawalają im żyć w spokoju. Opowiadanie jest bardzo drastyczne i zawiera fragmenty, od których miłośnikowi zwierząt robi się słabo. Jest to protest i oskarżenie bezduszności ludzkiej i okrucieństwa wobec zwierząt - okrucieństwa wynikającego z bezmyślności i po prostu dla zabawy.

Autor: Andrzej Sapkowski
Tytuł: Saga o Wiedźminie

Zaledwie kilka wzmianek o kotach. Koty nie lubiły Wiedźmina i bały się go.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Zajrzyj do kącika adopcyjnego - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis i  są  tu prezentowane psy i koty do adopcji Fundacji Canis.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.

Jeśli chcesz zamieścić ogłoszennie możesz to zrobić w dziale darmowych ogloszen.