Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

Skarbnik z charakterem

Rottweiler należy do najstarszych i najbardziej popularnych ras. Jej historia liczy ponad 2 tysiące lat, kiedy daleki przodek znanych nam obecnie psów towarzyszył Rzymianom podczas ich podbojów. Protoplastą psów rzymskich, od których pochodzi rottweiler, był prawdopodobnie mastiff himalajski. Początkowo rozprzestrzenił się jedynie w Indiach i Mezopotamii, później wraz z wojskami Aleksandra Wielkiego przywędrował do północno-zachodniej Europy. Krzyżowano go z brytyjskimi brytanami używanym do walk, i z psami wojennymi Celtów. Armia rzymska używała silnych, odważnych molosów do poganiania bydła. Psy utrzymywały również dyscyplinę w stadzie, dzięki ogromnej odwadze były w stanie opanować rozjuszonego byka. W czasie postojów strzegły zwierząt przed drapieżnikami.

Pierwsze udokumentowane wzmianki o rottweilerach sięgają I w n.e., kiedy XI Legion Rzymski załozył obóz nad rzeką Neckar w południowych Niemczech. W niedługim czasie stał się on g1ównym szlakiem komunikacyjnym i otrzymał status Miasta Imperium rzymskiego. W 260 r. n.e. Rzymianie zostali zmuszeni do wycofania się zajmowanych terenów, ale ich psy pozostały i szybko znalazły zatrudnienie u miejscowej ludności jako stróże dobytku.

Rotweilerka Beza

Suczka Beza

Beza to ulubiona suczka mojego ojczyma. Sąsiadka kiedyś zwirzyła mu się, że potrzebuje, jak się wyraziła, "jakiegoś chłopiny dla suczki". Ojczym został swatem, gdyż jego kolega był właścicielem dorodnego rotweilera, a w nagrodę dostał szczeniaka.
Mama z początku nie była zadowolona z dwóch psów ale jakoś jej wytłumaczyliśmy, że obronny pies jest potrzbny.
Beza jest spokojmym psem. Gdy była szczeniakiem praktyczni nie było z niej wiele pociechy bo ciągle spała. Teraz wydaje się wielka, zwalista i powolna, w odróżnieniu od małego Goblina, który biega szybko jak mróweczka na swych krótkich łapkach. Jednak już widać jak szybkie i silne jest to zwierzę. Trochę się boję z nią wychodzić na spacer. Ma ogromną siłę i jak szarpnie znienacka można wyrżnąć o ziemię.

Beza Beza

 

 
Beza Beza
Beza już starsza
Beza Beza

Beza na szkoleniu

Beza Beza
Tomek szkoli Bezę
Beza Beza
Tomek szkoli Bezę

Beza umarła w wieku 7 lat. Chorowała 4 miesiące z przerwami, właściwie nie wiadomo na co.

Goblin jako szczeniak

Niestety nie zrobiłam jego zdjęcia.

Moi rodzice wybrali się na bazar po kwaszeniaki. Oczywiście każde oglądało inne stragany i mój ojczym zaraz się zgubił. Mama wróciła do domu bez ogórków. Była w złym humorze gdy wróciłam z pracy. "Tylko powiedz co on zmalował - mówi o ojczymie. "Co takiego? - pytam."Idz na ogródek i zobacz". Co to może być. Poszłam. Ojczym siedzi przy stoliku ogrodowym a pod jego nogami szczeniaczek. Jakies dziewczyny sprzedawały go i ojczym zamiast z ogórkami wrócił do domu z pieskiem. Miał grube łapki i mordkę jak mały niedzwiadek. Zastanawialiśmy się co z niego wyrośnie. Goblin jest uroczym, wesołym kundelkiem. Kiedy był malutki miał milutkie puchate futerko, teraz ma długą lwią grzywę. Uwielbia bawić się z kotem i z suczką. Ale jest zazdrosny. Kiedy ktoś chce pogłaskać Bezę, wpycha się i z nienacka wyskakuje dając całusy swoim wilgotnym nosem. Ale lubi małą Bezę. Kiedy suczka zje, Goblin wylizuje jej mordkę.

Goblin starszy

Gdy był szczniakiem miał mięciutkie puchate futerko i wszyscy go brali na kolana i głaskali. Gdy urósł ma nadal ładne, czyste futro ale już nie takie puchate. Jest bardzo żywym, kontaktowym pieskiem. Uwielbia głaskanie i pieszczoty i domaga się ich wyskakując wysoko.

 

Goblin zmarł w wieku 7 lat, 2 miesiące po śmierci Bezy.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.