Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

zabawki2Bibeloty i ozdoby mieszkania

Wiszące ozdoby, leżące drobiazgi niejako zapraszają kota do zabawy. Jeden z moich kotów upodobał sobie obrazki wiszące na ścianie w miejscu gdzie mógł je dosięgnąć łapka. Podobało mi się jak potrącony obrazek bujał się w obie strony, dopóki nie spadł z rumorem.

Moja koteczka Mimbla upatrzyła sobie szafkę gdzie stały bibeloty. Największą uciechę sprawiało jej zrzucanie bibelotów w środku nocy, kiedy każdy dźwięk wydaje się wielokrotnie głośniejszy. Odniosłam wrażenie, że kotka nauczyła się w ten sposób zwracać na siebie uwagę. Kiedy chciała głaskania a ja akurat byłam zajęta, zaraz wszystkie bibeloty z szafki leżały na podłodze.

Jak rozwiązałam ten problem? Schowałam bibeloty do szafki za szybą skąd nie mogą spaść i się potłuc, i zastąpiłam je pluszowymi misiami.

Bujanie się na firankach

Małe kocięta uwielbiają bujanie się na firankach. Można im znaleźć inna ciekawą zabawę. W sklepach ze sznurami i linami można kupić grubą linę a następnie przymocować ją do sufitu.  Wspinanie i huśtanie na niej to wspaniała zabawa.

 

stojak dla kotaDrapaki

Najlepszym rozwiązaniem są wszelkiego typu drapaki. W sklepach dla zwierząt lub przez Internet można zakupić  drapki od deseczek oklejonych grubym płótnem do całych budowli składających się z dziupli, pomostów, drabinek i prętów okręconych sznurkiem sizalowym. Co wybierzesz zależy od zasobności kieszeni i miejsca w mieszkaniu.

 

Drapka zdecydowanie odwróci uwagę twojego pupila do mebli. Ale nie licz na to że całkiem przestanie drapać meble, szczególnie skórzane.

 

Drapaki niestety niszczą się. Jeśli jest to mała drapka to nie polecam naprawianie jej samemu. Taniej wyjdzie kupić nową. Koszt metra sznurka sizalowego przekroczy cenę za którą kupiłeś drapkę. Poza tym zamocowanie go wymaga zdolności majsterkowicza.

 

Natomiast duży, koszotwny drapak warto naprawić jeśli kot zedrze sizal. Sznurek sizalowy można kupić w specjalnych sklepach. Aby go zamocować potrzebnę będą gwożdzie tapicerskie i odpowiednie narzędzia.

mimbu4Koty uwielbiają zakamarki, dziuple, szafki, wysokości. Jako zwierzę chodzące po drzewach, kot pozbawiony jest lęku wysokości. Nie ma również klaustrofobii. W naturze kot jest w stanie wejść w najmniejszy zakamarek w pogoni za myszą.

 

Otwieranie szafek

Kot traktuje mieszkanie jako zabawowy teren łowiecki. Każdy zakamarek go interesuje. Z lubością wejdzie do otwartej szafki i ułoży się na ubraniach zostawiając kłęby sierści. Kot lubi sobie wymościć legowisko szczególnie że fajną zabawą jest wywalanie ubrań z szafek. Czasem też kot, którego opiekuna długo nie ma w domu, próbuje zwrócić na siebie uwagę otwierając szafki i wywalając ubrania.

 

Niektóre koty uczą się otwierania szafek, szczególnie takich zamykanych na magnes lub z zasuwanymi drzwiami.  Moja kotka Mimbla chwyta łapka za dolną krawędź drzwiczek do szafki w której trzymam suchą karmę dla kota. Potem z łoskotem wywala pojemniki z chrupkami na podłogę, czekając aż pani podejdzie i nasypie do pustych miseczek.

 

Stolarze zajmujący się montowaniem szaf i meblościanek z suwanymi drzwiami wypróbowali już, że kot jest w stanie bez problemu takie drzwi otworzyć łapką. Dlatego lepszym rozwiązaniem dla domu z kotem, są szafki zamykane na mocne zatrzaski.

kot w doniczceKot i kwiatki doniczkowe to temat rzeka. Twój kot wymyśli wiele różnych zastosowań dla twoich roślin doniczkowych np. świetne legowisko. Szczególnie małe kociaki uwielbiają spać w doniczkach. Dorosłe też zapewne by to uwielbiały tylko się nie mieszczą. Do tego kot lubi sobie przygotować takie spanie, nie tylko wtedy gdy zamierza się akurat ułożyć. Z lubością rozkopuje ziemię w kwiatku rozsypując ją po całym pokoju.
Rozwiązanie: ○ wytnij koło z papieru z otworem w środku i zrób coś w rodzaju kaptura otaczającego ziemię doniczkową. Kot nie będzie rozgrzebywał ziemi a jednocześnie kwiatek będzie oddychał.
○ można też zrobić taki kaptur z plastikowej siatki ogrodowej, którą można kupić w sklepach ogrodniczych. 


Nie polecam przykrywania ziemi warstwą kamyków. Sama wpadłam na ten pomyśl i wkrótce te kamyki były porozrzucane po całym mieszkaniu. Kot uznał to za
wspaniałą zabawkę - wygrzebywanie łapka kamyka z doniczki, uciecha gdy kamyk spadał z łoskotem, a potem gonienie kamyka po dywanie dopóki nie wpadł w jakiś zakamarek. A potem następny kamyk...

filip1Kot jest łowcą i polowanie ma w genach, szczególnie polowanie na małe ruchliwe rzeczy. Nawet twojego domowego piecucha elektryzuje gdy coś grzechocze, szeleści, szumi lub szybko się porusza.


Koty uwielbiają bawić się grzechoczącymi piłeczkami, myszkami. A jeszcze bardziej podoba im się gdy uczestniczy w tej zabawie człowiek - wędka z kolorowym piórkiem
na końcu lub czymś zawieszonym na sznurku - to jest to co kot lubi najbardziej. Wychodzisz z domu na dzlużej zostaw kotu na dywanie trochę zabawek. Jak wrócisz do
domu wszystko to tajemniczo zniknie. Odzyskasz je. W czasie kolejnego generalnego sprzątania pod szafką znajdziesz nap.; 30 piłeczek pingpongowych.


Długopisy, nakrętki, małe przedmioty jak np. karty pamięci, pendrive aż kuszą kota. Fajnie można się tym bawić, zrzucić  ze stołu, zagrać w piłkę nożną aż poleci gdzieś w najgłębszy zakamarek. Dla kota to świetna zabawa ale tobie może się nie spodobać, gdy nagle nie masz czym zakręcić kremu lub pendrive z twoimi ulubionymi zdjęciami zniknął w tajemniczych okolicznościach. Wyrób sobie nawyk nie zostawiania małych rzeczy na wierzchu. Jeśli nie masz nawyku zostawiania porządku na biurku - kot
pomoże ci sobie z tym poradzić. No cóż, w tym przypadku ważne jest także bezpieczeństwo kota, który może taką rzecz pogryźć i połknąc. Dla zwierzaka może się to tragicznie skończyć. 


Pudła kartonowe - to kolejna rzecz którą koty uwielbiają. Gdy kupujesz jakiś sprzęt często jest napisane aby w okresie gwarancji zachować opakowanie. Jesli lubisz sprzątać i nie przeszkadza ci dywan usłany skrawkami tektury, zostaw kotu pudełko kartonowe do zabawy. Koty uwielbiają wchodzić do środka, odgryzać kawałki kartonu i wypluwać je, tak że wkrótce cały pokój usłany jest skrawkami kartonu.  Dla kota to świetna zabawa. Warto mu dać takie zajęcie. 


Będzie trochę kłopotu z pakowaniem paczek lub prezentów bo Twojego kota bardzo ciekawą szeleszczące papiery i sznureczki. Nie pozostaje chyba nic innego jak wynieść go do drugiego pokoju i zamknąć drzwi.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.