Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

wyposażenie dla kotaPrzedmioty jakie będą potrzebne
jeśli do naszego domu wkracza nowy domownik - kot

 

Kot w domu ma swoje potrzeby - do jedzenia, do spania, do załatwiania się.  Musimy trochę zainwestować aby nam i naszemu kotu bylo dobrze. Adopcja kota oznacza zakup kilku rzeczy, których nasz kotek potrzbuje. Nie jest to wielki wydatek, chociaż niektóre osoby kupują mega wyprawkę z wielkimi drapakami pod sufit.

Poniżej lista - koci niezbędnik:

 

  • miseczki na jedzenie, suchą karmę i wodę ,
    kot zawsze musi mieć wodę do picia (nie mleko). Woda powinna być dobra, przegotowana lub źródlana (nie z kranu). Miska na wodę powinna być duża, najlepiej nie plastikowa lecz fajansowa. Wodę należy zmieniać 2 razy dziennie.
  • podkładki pod miseczki
    Koty często wysypują jedzenie z miseczki. Dobrze jest wyłożyć jadalnię kota kawałkiem wykładziny pcv
  • kuweta  najlepiej duża z wysokimi ściankami, które zapobiegają rozsypywaniu piasku. Można stosować miski do prania o płaskim dnie lub nawet plastikowe skrzynie sklepowe do mięsa. Można też kupić specjalne kryte kuwety, gdzie kot może wejść do środka - zapobiegają one pryskaniem do góry przez kocura. Taka kuweta wygląda estetycznie i nie szpeci mieszkania. Żwirek wysypuje się tylko przy wejściu. Niektóre koty nie lubią jeśli wejście zaopatrzone jest w klapkę.
  • łopatka do kuwety - lepiej sztywna, z grubego plastiku, do żwirków zbrylających lepsza jest łopatka z dużym sitkiem kuweta
  • żwirek
    Są różne rodzaje żwirku. Ja uważam, że najbardziej ekonomiczne są żwirki zbrylające np. Benek. Najbardziej ekonomiczny wydaje się CatsBest EcoPlus - dla 3 kotów starcza na 3 tygodnie, nie śmierdzi, odchody kocie, które się zbrylają i łatwo je wybrać, można wrzucać do WC. Żwirek trzeba wybrać według upodobań własnych i kota. Niektórzy lubią żwirki zapachowe, niektórych ten zapach przyprawia o ból głowy. Żwirki lekkie jak CatsBest lub Pigwa, koty roznoszą na łapkach po całym mieszkaniu, ale codzienne odkurzanie zapobiega zbieraniu się sierści w wykładzinie.
  • wycieraczka przed kuwetę - specjalna wycieraczka zatrzymująca żwirek, który kot roznosi na łapkach. Niestety trudno ją dostać.
  • Zabezpieczenie okien i balkonu - ponieważ często zdarzają się upadki kotów z okna, konieczne jest założenie siatki przynajmniej na jedno okno.
  • transporterek
    Jest to rzecz dość droga (co najmniej 60zł w supermarketach) lecz niezbędna w celu przewożenia kota, wizyt w lecznicy. Może też służyć na codzień kotu jako łóżko. Lepsze są transporterki plastikowe. Transporterki wiklinowe są świetne jako łóżko i kryjówka. Lecz nie są bezpieczne do przenoszenia kota. Przestraszony zwierzak może wypchnąć wiklinowe drzwiczki i uciec.
  • pokrowiec na transporter transporter
    Gdy niesiemy kota w transporterze zimą lub po hałaśliwej ulicy, dobrze jest zakryć transporter aby zabezpieczyć kota przed wiatrem, zimnem i stresem.
  • Drapki
    niezbędne są różnego rodzaju drapki, aby kot ostrzył sobie na nich pazury. Dzięki czemu unikniemy podrapania mebli.
  • Koszyczek lub posłanie
    nie jest niezbędne bo koty często nie wybierają sobie legowiska i śpią na fotelach lub podłodze. Ale lubią też spać w zacisznych koszyczkach i bardzo lubią posłania z futerka.
  • szelki i smycz
    Jeśli mieszkamy w blokach i chcemy kotka wyprowadzać na spacer
  • obroża + pojemniczek na adres
    Jest niezbędna jeśli zdecydujemy, że nasz kot będzie wychodził lub jeśli istnieje niebezpieczeństwo, że kot może wyjść z domu. Obroża musi być specjalna dla kotów - z rozciągliwej, gumkowej tasiemki, aby kot mógł ją łatwo zdjąć jeśli się zaplącze. Dzwoneczki przy obroży bardzo stresują kota. Lepiej je zdjąć. Dzwoneczek ma za zadanie ostrzegać ptaki przed polującym kotem. Kot poluje w nocy, dlatego po prostu nie należy wypuszczać kota z domu po zmroku.
  • trawka
    Można kupić specjalną trawkę (ok. 5zł) w sklepach dla zwierząt lub może to być roślina typu papirus. Trawka zapobiega skubaniu i obgryzaniu roślin doniczkowych przez koty. Kot potrzebuje gryźć trawkę aby regulować sobie trawienie.
    trawa
  • zabawki
    kot musi się czymś zająć, żeby nie zrzucał przedmiotów, nie tarmosił roślin itp. Najlepsze są piłeczki pingpongowe, myszki z grzechotką, kawałki futerka, piłeczki, pluszowe maskotki,
  • szczoteczka do czesania
    Koty długowłose trzeba czesać. Jest to korzystne też dla kotów krótkowłosych. Zapobiega połykaniu sierści. Dla kotów o długiej i/lub bardzo gęstej sierści odpowiedni może być specjalny grzebyk z obrotowymi zębami, który nie będzie ciągnął za włosy przy czesaniu. Bardzo korzystne jest podawanie kotu preparatów odkłaczających (specjalne pasty, które niestety nie wszystkie koty lubią) oraz karmy z dodatkiem odkłaczającym. Jest to ważne w przypadku kotów długowłosych oraz tych krótkowłosych, których organizm ma trudności z usuwaniem kłębów włosia.
  • waciki, płyn do czyszczenia uszu
    Potrzebne są do czyszczenia kotu uszu. W zasadzie jeśli uszy są czyste nie czyścimy ich. Trzeba jednak je kontrolować. Sygnałem ostrzegawczym powinny być brudne uszy. Należy je wyczyścić odpowiednim płynem. Jeśli w uszach jest ciemnobrązowy szlam, który się szybko odnawia mimo czyszczenia, może to oznaczać zarażenie świerzbowcem. Jeśli kot ma kłopoty z uszami: drapanie, trzepanie uszami, brudna wydzielina lub coś co budzi nasz niepokój, należy koniecznie zabrać kota do lekarza.
  • jednorazowe strzykawki
    Przydadzą się do podawania leków kotów w płynie. Tabletki lepiej umiejętnie włożyć koty do pyszczka (wsunąć tabletkę z boku pyszczka, przytrzymać pyszczek masując lekko po gardle póki kot nie połknie).
  • pochłaniacz zapachu do kuwety
    Przyda się aby odświeżyć powietrze
  • odstraszacze i odwaniacze
    Przydadzą się jeśli mamy znaczącego kocura. Zapach trzeba szybko usunąć, najlepiej octem lub specjalnymi środkami. Jeśli kotu zdarzają się przypadki znaczenia lub brudzenia w jakimś miejscu - postawienie tam miseczki z octem powinno kota zniechęcić.
    Niestety w tym przypadku są to tylko półśrodki i nie oduczą kota brudzenia. Znaczeniu zapobiega kastracja. W nielicznych przypadkach kocur znaczy nadal. W przypadku brudzenia przez koty najczęstszą przyczyną jest stres (najczęściej wywołany przez próby "wycowywania" kota). Trzeba jakoś wykryć przyczynę stresu i ją usunąć.

    Dobrym sposobem usunięcia zapachu np. z dywanu jest opryskanie wodą utlenioną.

Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.