Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

zwirekDobry żwirek dla kota ułatwia sprzątanie kuwety i neutralizuje przykre zapachy, dzięki czemu nawet w małym mieszkaniu dzielenie lokum z pupilem jest o wiele przyjemniejsze. Jednym z popularnych kocich żwirków jest żwir bentonitowy. Sprawdź, dlaczego warto go wybrać.

 

1. Łatwe sprzątanie i brak przykrych zapachów

2. Jak bezpiecznie korzystać ze żwirku bentonitowego?

3. Przystępna cena i dostępność

 

Żwirek bentonitowy jest często wybierany przez właścicieli kotów niewychodzących. Jest to znacznie higieniczniejsze rozwiązanie niż wykładanie kuwety starymi gazetami, wysypywanie piaskiem lub trocinami. Poznaj zalety żwirku bentonitowego dla kotów.

 

 

Łatwe sprzątanie i brak przykrych zapachów

 

Najważniejszym atutem bentonitu jest ułatwienie sprzątania kuwety i niwelowanie nieprzyjemnego zapachu kocich odchodów. Żwirek bentonitowy absorbuje wodę i przykre zapachy. Substancja zbryla się pod wpływem kontaktu z odchodami, dlatego zabrudzony bentonit bez trudu usuwa się z kuwety. Bentonit zbryla się, gdyż jest materiałem pochodzenia naturalnego. Powstaje ze skał, dlatego mocz sprawia, że zmienia się w twarde i łatwe do usunięcia grudki. W wersji podstawowej bentonit jest bezzapachowy, jednak właściciele kotów mogą wybrać żwirki o zapachu lawendowym, leśnym lub innym, dzięki którym neutralizuje się przykry aromat.

 

Bentonitowy żwirek po zabrudzeniu wystarczy wyrzucić do worka na śmieci, a kuwetę napełnić czystym żwirem. Nie ma potrzeby wyrzucania całego bentonitu naraz, gdyż wystarczy usunąć jedynie zbrylone grudki. Zabronione jest wyrzucanie bentonitu do toalety, gdyż pod wpływem wody substancja zbryla się w twarde grudki, które mogłyby zatkać rury kanalizacyjne.

 

Jak bezpiecznie korzystać ze żwirku bentonitowego?

 

Korzystanie ze żwirku bentonitowego jest bezpieczne w przypadku większości kotów, jednak ostrożność powinno się zachować, gdy ma się małego kotka lub seniora z problemami trawiennymi. Kocięta ciekawe świata i koty seniorzy mogą wyjadać żwirek z kuwety, który następnie zbryla się w ich jelitach. Jeżeli kot zje większą ilość bentonitu może to skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi z powodu silnych zaparć i uszkodzenia przewodu pokarmowego. Jeżeli zauważy się, że kot zjada bentonit, powinno się wybrać inny rodzaj żwirku do kuwety.

 

Przystępna cena i dostępność

 

Popularność żwirku bentonitowego wynika głównie z jego niskiej ceny i dużej dostępności. Żwirek tego typu poleca się dla dorosłych kotów, w tym dla ras o długiej i gęstej sierści. Niska cena bentonitu umożliwia zakupienie jego dużej ilości na zapas, a także zachęca właścicieli kilku kotów.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.