Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

luty2020 Koty są bardziej podobne do nas niż myślimy. Dzielą z nami choroby cywilizacyjne jak żadne inne zwierzę na ziemi. Podobnie jak ludzie, koty, muszą czasem jeść karmy które zawierają jakieś ważne dla ich diety składniki (wyższy procent jakości białka dla kotek w ciąży), lub ich nie mają lub wręcz należy je wykluczyć z kociej diety (mniejszą ilość tłuszczy dla kotów otyłych,sterylizowanych). Dlatego też stworzono na kocie potrzeby szereg specjalnych, weterynaryjnych karm. Dzisiaj postaram się w skrócie opisać dlaczego są one takie ważne i dlaczego warto karmić kota takimi karmami.

Już na samym początku należy wspomnieć, że karmy weterynaryjne służą rekonwalescencji naszego kota lub wspomagają go w walce z różnymi dolegliwościami i chorobami. Karmy weterynaryjne, które powinny być dostarczane kotu “na wszelki wypadek” co niestety ma czasem miejsce u niedoświadczonych hodowców, którzy myślą, że pomagają swojemu pupilowi tak naprawdę mu szkodząc.

Jeśli chcemy dostarczyć dodatkowych składników do diety naszego kota można wspomóc się witaminami i suplementami. Świetnym przykładem jest tauryna która zapewnia doskonałą kondycję, witalność oraz odporność, wzmacniającej serce i wzrok. Nie musimy kupować karmy weterynaryjnej z dużą zawartością tauryny, wystarczy że będziemy podawać ją naszemu oddzielnie, na przykład w kapsułkach lub paście po posiłku.Należy wymienić kilka grup kotów dla których znajdziemy w sklepach dla kotów specjalne karmy weterynaryjne:

  • koty po zabiegach operacyjnych,
  • koty sterylizowane,
  • koty z problemami dróg moczowych
  • koty w ciąży,
  • koty z cukrzycą,
  • koty otyłe,
  • koty z problemami stomatologicznymi,
  • inne.

Czym kierować się przy wyborze karmy?

Jeżeli weterynarz zalecił konkretną karmę - musimy się jej trzymać zgodnie z jego wytycznymi, tu nie ma eksperymentów. Zastanowić musimy się natomiast wtedy kiedy wypisaną dostaliśmy jedynie uwagę pod konkretne schorzenie, np. kiedy kot ma problemy z nerkami albo zębami i powinniśmy zastosować weterynaryjną dietę aby to schorzenie się nie pogłębiło.

Warto więc również prócz samego schorzenia podczas wyboru karmy skupić się na samym składzie, hasło na opakowaniu “karma weterynaryjna” nie rozgrzesza producentów karm z jakości oferowanego produktu, musimy dokładnie czytać skład na opakowaniu. Wspomniani już niedoświdczeni hodowcy kotów czasem na ślepo kupują karmę weterynaryjną renomowanego producenta, sądząc że po prostu że ma lepszy skład - nic bardziej mylnego. Nadal bądźmy więc czujni i z głową wybierajmy produkty dla naszego kota.

Jeżeli ktoś z czytelników poszukuje dobrej karmy dla kotów to zapraszam do rankingu. 

Ile czasu podawać karmę weterynaryjną?

Ile czasu powinniśmy podawać specjalną karmę? Należy w tym temacie przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii i nie próbować samemu ingerować w jego wiedzę i doświadczenie.

Niestety osoby często udają się również po poradę na fora internetowe co nie jest dobrym sposobem na szukanie rozwiązań - najlepsze porady w przypadku kota leczonego dostaniemy u naszego weterynarza prowadzącego. Pamiętajmy, że leczenia kota nie należy również przerywać, jeżeli rozpoczniemy jego rekonwalescencje musimy już kontynuować ją zgodnie z zaleceniami weterynarza.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.