Sklep Fundacji Canis

 sklep3

Sklep Fundacji Canis, gdzie kupisz upominki, ozdoby, antyki, przedmioty artystyczne, malarstwo, linoryt - cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla zwierząt. Kup sobie prezent i wspomóż zwierzaki.

 

 

Fundacja Canis na Allegro

nasze aukcje allegro1

Zapraszamy na nasze aukcje:   Allegro

1% podatku dla zwierząt numer KRS: 0000128172

Upitax new uruchom2

  • Czy bezdomne koty prowadzą krótkie, nieszczęśliwe życie?
  • Czy koty podwórzowe stanowią zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi?
  • Czy dzikie koty zagrażają ptakom?
  • Odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi: nie.

Program ZWW zwiększa bezpieczeństwo
Dzikie koty mają tendencję do trzymania się z daleka od ludzi. Dodatkowo, jeśli koty są karmione z daleka od terenów zamieszkałych, ten kontakt jest jeszcze bardziej zminimalizowany. Jednak, jeżeli uniemożliwia się karmicielom dawanie karmy, koty zaczynają zbliżać się do miejsc zamieszkałych w poszukiwaniu pożywienia. Natomiast program ZWW połączony z opieką nad kolonią utrzymuje koty z daleka od siedzib ludzkich i zmniejsza możliwość kontaktu.

ZWW w sposób humanitarny zmniejsza populację wolno żyjących kotów
ZWW oraz kontrola kolonii kocich efektywnie redukuje liczbę kotów, a co za tym idzie możliwość ich kontaktu z ludźmi. Przeciwnie, uniemożliwienie prowadzenia programu ZWW i podjęcie akcji pozbycia się kotów, właśnie powoduje dalsze mnożenie się zwierząt.

Czy koty wolno żyjące są zagrożeniem dla publicznego zdrowia?
Badania przeprowadzone przez Departament Ochrony Środowiska przy Uniwersytecie Santford wykazały, że koty wolno żyjące nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi i że nie istnieją choroby roznoszone przez koty. Po konsultacji z Departamentem Zdrowia Hrabstwa Santa Clara oraz Departamentem Medycyny Porównawczej Uniwersytetu Stanford badacze zgodnie ustalili, że koty wolno żyjące nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi.

Wścieklizna
Koty nie są naturalnymi roznosicielami wścieklizny dlatego też ryzyko zarażenia się od kotów oraz szerzenia tej choroby przez koty jest znikome. W 1988 roku były tylko 3 przypadki wykrycie wścieklizny u kotów w całym Stanie Kalifornia. W tym Stanie nigdy nie notowano przypadku zarażenia się przez człowieka wścieklizną od kota. Przypadki wścieklizny pojawiają się natomiast u niektórych gatunków zwierząt leśnych. W Europie z sukcesem stosuje się bardzo efektywną podawaną doustnie szczepionkę, która okazała się skuteczną, tanią i humanitarną formą kontroli wścieklizny u zwierząt leśnych.

Toxoplazmoza
W British Medical Journal z 15 lipca 2000 opublikowano studium potwierdzające, że "kontakt z kotami, kociętami, dotykanie ich oraz z kotami, które szukają jedzenia nie stanowi ryzyka infekcji". Autor kontynuuje "nie odkryto związku między zarażeniem tą chorobą a obecnością kotów (dorosłych czy kociąt), ich dietą i zwyczajami łowieckimi oraz czyszczeniem kocich kuwet". Na podstawie tych badań wyciągnięto wniosek, że największe ryzyko zachorowania związane jest z jedzeniem nie ugotowanego mięsa.

ZWW zmniejsza koszty podatników
Program ZWW jest nie tylko humanitarnym, skutecznym i zdrowotnym sposobem kontroli populacji kotów wolno żyjących lecz także najtańszym. Program ZWW i opieka nad kolonią dokonywane przez wrażliwych ludzi odbywa się na ich prywatny koszt, podczas gdy chwytanie kotów, dostarczanie ich do ośrodków kontroli zwierząt wiąże się z wydawaniem pieniędzy podatników na transport, przechowywanie, opiekę, karmienie, usypianie i grzebanie.

Polowanie
Wszystkie przeprowadzone dotychczas rzetelne badania naukowe wskazują, że twierdzenie o wpływie polowań kotów na populację ptaków i zwierząt leśnych jest całkowicie przesadzone. Zmniejszanie się populacji gatunków spowodowane jest kurczeniem się ich środowiska naturalnego, zatruciem środowiska, stosowaniem pestycydów oraz suszą.
Badania nad życiem kotów wykazały, że ich polowania na ptaki rzadko kończą się sukcesem. Wskazują one również, że podstawowa dieta kotów wolno żyjących składa się odpadków, owadów, roślin i tego co znajdą na śmietnikach.
O ile nie poddamy w wątpliwość badań przeprowadzonych na 4 kontynentach, koty wolno żyjące nie powinny być niesłusznie posądzane o przyczynianie się do wyginięcia zwierząt leśnych i polnych.


Serwis Koci Dom powstał z myślą o kotach i zawiera zdjęcia kotów, porady jak opiekować się kotem, różności o kotach. 

Koci Dom - Ważne! Serwis Internetowy Koci Dom nie jest organizacją opieki nad zwierzętami i nie reprezentuje żadnje organizacji!

Koci Dom jest zaprzyjaźniony z Fundacją Canis. Zajrzyj do kącika adopcyjnego Fundacji Canis - może znajdziesz przyjaciela na całe życie.

Jako że Koci Dom nie jest schroniskiem ani organizacją nie ma żadnej możliwości pomocy finansowej, rzeczowej ani przyjmowania zwierząt.

Serwis Koci Dom  prowadzę sama, dlatego też nie mam możliwości zamieszczania ogłoszen o zwierzętach do adopcji.